Betyg: 52018-04-20, kl 11:50, om Sushibaren KyotoUnderbar sushi. Otroligt bra bento bricka. Mycket trevlig dam som äger stället. Alla fyra i familjen tycker det är bästa sushin vi ätit i Sverige
Betyg: 12018-04-18, kl 14:36, om Ichiban sushibarJag vill utfärda en varning för detta ställe. Jag blev inte sjuk på nåt sätt. Men sushin var totalt smaklös. Jag tror inte ens riset hade nuddat vid en risvinägerflaska. Bitarna var visserligen stora men oerhört dåligt formade, föll isär. I tre av rullarna bestod innehållet av gammal överbliven sallad med gurka och paprika. Allt kostar extra, t ex misosoppa, 15 kr är väl saftigt för den. Stället saknar helt engagemang för sushin de lagar. Har bara ätit där en gång men aldrig mer. Det var nog den tråkigaste och sämst utförda sushi jag ätit!
Betyg: 22018-04-16, kl 10:51, om Farsta Strands SushiSom andra säger trevlig personal och fräsch lokal, men torr Sushi! hade hellre betalt mer för bättre lax framförallt, inte testat övriga på menyn,
Betyg: 22018-04-15, kl 17:09, om Sushi MölndalHade läst bra recensioner och väntat mig mer...men nej. Smaklöst ris, skuret i fyrkantiga bitar stället för handrullat. Fisken var smaklös och vattnig. Jag gillar personligen inte att det är massor av purjolök i rullarna men det kan ju vara en smaksak. Vattnet i kannan var gammalt och istället för gott japanskt genmaicha-te så erbjöds påsar av Tetleys Yellow Label, som måste vara världens tråkigaste påste. Enda positiva var att tjejen i kassan var trevlig och att bitarna var lagom stora.
Betyg: 52018-04-20, kl 19:29, om Akasaka Sushi
Bästa sushi jag har ätit i området, och kanske till och med i hela Stockholm. Fräscht och gott.
4 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52018-04-20, kl 11:50, om Sushibaren Kyoto
Underbar sushi. Otroligt bra bento bricka. Mycket trevlig dam som äger stället. Alla fyra i familjen tycker det är bästa sushin vi ätit i Sverige
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52018-04-20, kl 07:36, om Samuraj Sushi och Wok
Så himla trevliga människor som jobbar där, bra priser och god mat helt fantastisk helt enkelt
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52018-04-18, kl 15:20, om Kanazawa Sushi Bar
Sushibowl var super!!! Gott och mycket prisvärt
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 12018-04-18, kl 14:36, om Ichiban sushibar
Jag vill utfärda en varning för detta ställe. Jag blev inte sjuk på nåt sätt. Men sushin var totalt smaklös. Jag tror inte ens riset hade nuddat vid en risvinägerflaska. Bitarna var visserligen stora men oerhört dåligt formade, föll isär. I tre av rullarna bestod innehållet av gammal överbliven sallad med gurka och paprika. Allt kostar extra, t ex misosoppa, 15 kr är väl saftigt för den. Stället saknar helt engagemang för sushin de lagar. Har bara ätit där en gång men aldrig mer. Det var nog den tråkigaste och sämst utförda sushi jag ätit!
0 4 Från Sushikartan.seBetyg: 52018-04-18, kl 08:20, om Aveny Sushi
Trevlig personal och riktigt bra sushi! Rekommenderas starkt!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52018-04-17, kl 18:45, om Kohai Sushibar
Fantastisk sushi för pengarna, top 3 i Malmö!
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 22018-04-16, kl 10:51, om Farsta Strands Sushi
Som andra säger trevlig personal och fräsch lokal, men torr Sushi! hade hellre betalt mer för bättre lax framförallt, inte testat övriga på menyn,
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 22018-04-15, kl 17:09, om Sushi Mölndal
Hade läst bra recensioner och väntat mig mer...men nej. Smaklöst ris, skuret i fyrkantiga bitar stället för handrullat. Fisken var smaklös och vattnig. Jag gillar personligen inte att det är massor av purjolök i rullarna men det kan ju vara en smaksak. Vattnet i kannan var gammalt och istället för gott japanskt genmaicha-te så erbjöds påsar av Tetleys Yellow Label, som måste vara världens tråkigaste påste. Enda positiva var att tjejen i kassan var trevlig och att bitarna var lagom stora.
0 0 Från Sushikartan.seBetyg: 52018-04-15, kl 10:47, om Ichiban
Godaste sushin i Sverige! Familjeföretag & kompetent & mycket trevlig personal. / Sasha Sara
0 0 Från Sushikartan.se